ACTUALITAT

18 de febrer: Lluita total entre Nil Solans i Xevi Pons a GS i GS2!


Publicat el: 17/02/2017

Tornen les Crèdit Andorrà GSeries amb la disputa aquest dissabte 18 de febrer de la G4, tercera prova puntuable, de nou amb destacades novetats, tan importants com que els dos últims campions de les GSeries, Nil Solans (2016 i 2015) i Xevi Pons (2014 i 2013), disputaran tots dos les dues categories, GS i GS2, la qual cosa convertirà aquesta cita en un intens duel d'altura en totes les fases de la mateixa.

Òbviament la resta de pilots capdavanters de les dues categories no els posaran les coses fàcils, fet pel qual s'espera una jornada d'alta intensitat. A més, en aquesta G4 participarà el dakarià resident a Andorra i pilot oficial de Peugeot, Cyril Despres, al volant d'un GiAND Car.

Tal com es va avançar, el sentit de gir serà diferent a l'habitual, la qual cosa conferirà a la cita un plus d'interès. 28 són els pilots inscrits en 16 vehicles, sis d'ells els GiAND Car de GS2.

Per estricte ordre de números, aquesta és la llista d'inscrits de la categoria GS:

07 Nil Solans-Jordi Gilberga (Peugeot/MiniBatt-Razor Team)
08 Oscar Olivas (Peugeot/Andorracing)
10 Luca Vasile (Peugeot ‘red car’/MotoGP Team)
11 Philibert Michy-Paolo Vasile (Peugeot ‘white car’/MotoGP Team)
13 Manel Guiral-Jaume Jou (Peugeot/Crèdit Andorrà-Med Racing+Joves Pilots ACA)
16 Alex Arroyo-Manel Arroyo (Citroën/MotoGP Team)
19 Carlos Ezpeleta (Ford/MotoGP Team)
34 Xevi Pons-Raúl Romero (Peugeot/Andorracing)
86 José María Roger C-José María Roger E (Citroën/C-Technology Motorsport)
95 José Luis García (Peugeot/GC Motorsport)

A la categoria GS2, els set GiAND Car estaran pilotats per:

01 Ricard Gutiérrez-Àlex Bercianos (Rigu Assessors Team+snowdrivingandorra.com)
02 Marcel Besolí-Joaquín Rodrigo (snowdrivingandorra.com+Rodrigo Competición)
03 Gerard de la Casa-Ingrid Rossell (Gedith Andorra+Joves Pilots ACA)
04 Pedro Font-Xevi Pons (Alnavia Motorsport)
05 Cyril Despres-Iago Caamaño (Automòbil Club d’Andorra+PCR Sport)
06 Nil Solans-Jan Solans (PCR Sport)

Horaris

09.30 Warm Up
10.30 Sprint-1
12.00 Performance-1
14.30 Sprint-2
16.00 Performance-2
17.30 Finals
19.00 Podis