ACTUALITAT

25 pilots i 17 cotxes en la G1


25 pilots i 17 cotxes en la G1
Publicat el: 26/01/2018

Ha arribat el gran dia. Aquest dissabte, 27 de gener, es disputarà la primera prova puntuable per les Crèdit Andorrà GSeries, com sempre al Circuit d’Andorra-Pas de la Casa, les instal·lacions del qual han estat remodelades íntegrament, tant per la comoditat del treball d'equips i pilots com instal·lant la millor tecnologia de cronometratge que equipararà la pista del Port d’Envalira amb els millors circuits del món.

Un total de 25 pilots distribuïts en 17 cotxes s’han inscrit en aquesta cursa inaugural, 11 d'aquests vehicles són de la categoria GS1 i 6 de la GS2. La cursa comptarà amb els grans especialistes del derrapatge sobre gel, amb els quatre primers classificats de la passada temporada en GS1: Carlos Ezpeleta (Ford, Proto G), Xevi Pons (Peugeot, Turisme G) i el duet format per José María Roger Chalmeta i José María Roger Ezpeleta (Citroën, Proto G). També cal tenir molt en compte al sisè classificat de 2017, José Luis García (Peugeot, Proto G), i els pilots que el van seguir en la classificació, el tàndem de Crèdit Andorrà-Med Racing que formen Jaume Jou i Manel Guiral (Peugeot, Proto G), etc.

En GS2 la llista també és de gran prestigi i l'encapçala Albert Llovera, amb un GiAND Car adaptat amb el qual haurà d'enfrontar-se, entre altres pilots, a Gerard de la Casa, Edgar Montellà i José Luis García. De la Casa, García i el balear Pedro Font són els únics pilots que correran a totes dues categories, en el cas d'aquest últim fent equip amb Xevi Pons a GS1.

Per estricte ordre de números, aquesta és la relació d'inscrits d'aquesta G1:

GS1
13 Manel Guiral-Jaume Jou (Peugeot-Proto G)
16 Alex Arroyo-Manel Arroyo (Citroën-Proto G)
19 Carlos Ezpeleta (Ford-Proto G)
28 Xevi Pons-Pedro Font (Peugeot-Turisme G)
34 Raúl Romero-Ferran Monje (Peugeot-Proto G)
53 Isidre Loan (Peugeot-Proto G)
69 Fernando Roger (Peugeot-Proto G)
72 Josep Maria Salvans (Peugeot-Turisme G)
77 Gerard de la Casa (Mini-Turisme G)
86 José M. Roger Chalmeta-José M. Roger Ezpeleta (Citroën-Proto G)
95 José Luis García-Arturo Espuny (Peugeot-Proto G)

GS2
1 Albert Llovera (GiAND Car)
2 Maria Dolsa-Joaquín Rodrigo (GiAND Car)
3 Gerard de la Casa-Pol Vila (GiAND Car)
4 Edgar Montellà-Dani Consuegra (GiAND Car)
5 Pedro Font-Miquel Socias (GiAND Car)
6 José Luis García-Coque Graells (GiAND Car)

Resum d'horaris de la G1:

GS1
09.00 – GS1 Entrenaments lliures (2 sèries de 6 voltes)
10.20 – GS1 Entrenaments qualificatius (6 voltes)
11.30 – GS1 Súper Special (6 voltes)
13.00 – GS1 Final B (8 voltes)
13.30 – GS1 Final A (8 voltes)
14.00 – GS1 Podis

GS2
16.00 – GS2 Entrenaments lliures (2 sèries de 6 voltes)
17.20 – GS2 Entrenaments qualificatius (6 voltes)
18.10 – GS2 Súper Special (6 voltes)
19.30 – GS2 Final B (8 voltes)
20.00 – GS2 Final A (8 voltes)
20.30 – GS2 Podis